1. Polska bezgotówkowa
  2. Aktualności
Pierwsza konferencja „Future of Payments” za nami. Zapraszamy za rok!

Pierwsza konferencja „Future of Payments” za nami. Zapraszamy za rok!

Zakończyła się pierwsza konferencja „Future of Payments” organizowana przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Eksperci ze świata finansów, nowych technologii, nauki, prawa i biznesu rozmawiali m.in. o perspektywach cyfrowych płatności w Polsce, potencjale wykorzystania sztucznej inteligencji oraz cyberbezpieczeństwie. Konferencję zamknęła uroczysta gala, podczas której przyznano nagrody dla innowacyjnych projektów oraz wizjonera rynku płatności. Kolejna edycja odbędzie się jesienią 2024.
Z kim się spotkamy na wydarzeniu „Future of Payments” i o czym będziemy rozmawiać?

Z kim się spotkamy na wydarzeniu „Future of Payments” i o czym będziemy rozmawiać?

Pierwsza konferencja „Future of Payments” odbędzie się już 30 listopada br. w Crowne Plaza – The HUB w Warszawie.Zaproszeni eksperci będą rozmawiać o tym, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w płatnościach, o trendach w technologii i regulacjach płatniczych oraz ich wpływie na doświadczenie klienta i cyberbezpieczeństwo. Wśród gości znajdują się przedstawiciele banków, organizacji płatniczych, agentów rozliczeniowych i fintechów, których działalność ma istotny wpływ na kierunki i stopień digitalizacji rynku płatności.Konferencję otworzy prelekcja i dyskusja moderowana przez Chrisa Skinnera – jednego z najważniejszych komentatorów rynku cyfrowych transakcji w Europie.
Gdzie chcemy płacić bezgotówkowo?

Gdzie chcemy płacić bezgotówkowo?

Polacy coraz częściej korzystają z płatności bezgotówkowych, ale wciąż są miejsca, gdzie konsumenci nie mają możliwości wyboru metody płatności. Według najnowszych wyników badania Maison & Partners dla Fundacji Polska Bezgotówkowa, respondentom najbardziej brakuje możliwości płacenia kartą lub telefonem na pobliskich bazarkach (46%). Jako punkty, gdzie nie można zapłacić bezgotówkowo respondenci wskazują także na usługi krawieckie (30%), usługi szewskie (28%), kościół (28%) oraz warsztaty samochodowe (26%).
Płać jak lubisz i graj o nagrody! Startuje Tydzień Płatności Bezgotówkowych!

Płać jak lubisz i graj o nagrody! Startuje Tydzień Płatności Bezgotówkowych!

„Płać jak lubisz i graj o nagrody” – to hasło tegorocznego Tygodnia Płatności Bezgotówkowych, który rozpoczyna się już dzisiaj - 6 listopada 2023 r. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Polska Bezgotówkowa, która wraz z partnerami przygotowała konkursy z atrakcyjnymi nagrodami! Pierwszy z myślą o konsumentach, płacących cyfrowo, z kolei drugi adresowany do przedsiębiorców, pragnących rozwijać swoje firmy. Niezależnie od atrakcyjnych nagród, które czekają na zwycięzców, każdy uczestnik konkursu otrzymuje niespodziankę. Szczegóły dostępne na stronie www.polskabezgotówkowa.pl.
Jaka przyszłość czeka cyfrowe płatności? Fundacja Polska Bezgotówkowa zaprasza na konferencję „Future of Payments"

Jaka przyszłość czeka cyfrowe płatności? Fundacja Polska Bezgotówkowa zaprasza na konferencję „Future of Payments"

Eksperci ze świata płatności – reprezentanci biznesu, nowych technologii i sektora publicznego, dziennikarze i wizjonerzy rynku – spotkają się 30 listopada 2023 r. w Warszawie, by porozmawiać o perspektywach rozwoju płatności w najbliższych latach. W konferencji Future of Payments udział zapowiedzieli przedstawiciele najważniejszych firm polskiego sektora bankowego, międzynarodowych firm technologicznych, fintechów oraz NGO, a także grono zagranicznych specjalistów. Gościem specjalnym będzie Chris Skinner, czołowy komentator świata cyfrowych finansów, przewodniczący europejskiego forum The Financial Services Club i Nordic Finance Innovation, a także autor bloga theFinanser.com oraz wielu publikacji na temat regulacji i przyszłości bankowości.
Ponad 600 tys. terminali zainstalowanych dzięki Fundacji Polska Bezgotówkowa

Ponad 600 tys. terminali zainstalowanych dzięki Fundacji Polska Bezgotówkowa

1,6 mld transakcji na łączną kwotę blisko 96 mld złotych! Dzięki działaniom prowadzonym przez Fundację Polska Bezgotówkowa oraz jej partnerów, z cyfrowych usług finansowych skorzystało do tej pory już prawie 450 tys. podmiotów gospodarczych, u których zainstalowano ponad 600 tys. terminali płatniczych, w tym ponad 5 tys. terminali w telefonie. Na polskim rynku płatności kartowe akceptuje ponad 1,2 mln urządzeń płatniczych. To dwa razy więcej niż 6 lat temu, kiedy startował flagowy Program Fundacji, który zmienił rynek płatności w Polsce . Wśród beneficjentów Fundacji są przede wszystkim mali i średni przedsiębiorcy, ale Program rozszerzył również możliwości dokonywania płatności w urzędach, sądach czy związkach wyznaniowych.
Wydatki na zdrowie i urodę najlepszą inwestycją w czasie inflacji

Wydatki na zdrowie i urodę najlepszą inwestycją w czasie inflacji

Usługi kosmetyczne, upiększające i medyczne oraz wizyty w salonach SPA stają się dla coraz większej grupy gospodarstw domowych regularnym wydatkiem. Jest to efekt postępujących zmian kulturowych – dbałość o wygląd, dobre samopoczucie i zdrowie zyskują na ważności. Co ciekawe, wydatki na usługi kosmetyczno-medyczne nie podlegają redukcji w budżetach domowych w związku z sytuacjami nadzwyczajnymi, jak spowolnienie gospodarcze czy też poziomem realnych dochodów ograniczonym inflacją. Cała branża zaczyna też być odporna na zmiany zachodzące na rynku, a eksperci przewidują dla niej dalsze wzrosty.

Polecane

Jesteśmy gotowi,
by dzielić się z Tobą
wszystkim co wiemy!

Zapisz się do darmowego newslettera

Zapisz się do darmowego newslettera.

Wybierz z listy Twój segment